J. Sasin: Przyspieszone wybory to „fantastyczne scenariusze”

Obiecaliśmy Polakom realizację programu Prawa i Sprawiedliwości, będziemy go realizować przez pełne cztery lata; mamy bardzo stabilną większość – powiedział w sobotę szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Polityk był pytany w sobotę w Radiowej Trójce o medialne spekulacje dotyczące ewentualności przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Jak ocenił, są to „zupełnie fantastyczne scenariusze, absolutnie >>political fiction<<„.

„Mamy dużą większość w Sejmie” – podkreślił polityk PiS.

Jak dodał, ma nadzieję, że jego formacja uzyska „większość konstytucyjną w następnej kadencji”.

Jacek Sasin ocenił, że PiS ma „bardzo stabilną większość” i pozwala ona do końca kadencji „spokojnie realizować program”.

Inny gość programu, szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski powiedział, że w ostatnich dniach uczestniczył w bardzo wielu politycznych rozmowach z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego i „w żadnej z tych rozmów nie pojawił się nawet cień dyskusji o tego typu scenariuszu (przyspieszonych wyborów-PAP)”.

Jak ocenił, jest to „próba wrzucenia do opinii publicznej przekonania, że być może ta władza nie jest władzą na cztery lata”.

PAP/RIRM

drukuj