fot. twitter.com/MAPGOVPL

J. Sasin: Poprosiłem spółki Skarbu Państwa o włączenie się w pomoc dla obywateli Ukrainy

Poprosiłem spółki Skarbu Państwa o włączenie się w pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy w obawie przed wojną przyjechali do Polski – poinformował wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Podkreślił, że nasi ukraińscy sąsiedzi potrzebują dzisiaj realnego wsparcia.

Piątek jest drugim dniem inwazji Rosji na Ukrainę. Nad ranem Kijów znalazł się pod ciężkim ostrzałem rakietowym prowadzonym przez Rosjan. Władze miasta ogłosiły alarm przeciwlotniczy i wezwały mieszkańców do udania się do najbliższych schronów. Po godz. 10.00 po raz kolejny ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

„Brutalny reżim Władimira Putina sprawił, że ludzie tracą dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa. Nasi ukraińscy sąsiedzi potrzebują dzisiaj realnego wsparcia” – napisał na Twitterze wicepremier Jacek Sasin.

Poinformował, że poprosił spółki Skarbu Państwa o włączenie się w pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy w obawie przed wojną przyjechali do Polski.

Jak podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, informacje o pomocy dla obywateli Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej dostępne są pod numerem infolinii Urzędu do Spraw Cudzoziemców: +48 47 721 75 75. Działa też specjalna infolinia dla polskich obywateli oraz posiadaczy Karty Polaka przebywających na Ukrainie: +48 22 523 88 80.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl