fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

J. Ozdoba: Działania R. Trzaskowskiego to czysta hipokryzja

Rafał Trzaskowski straszył, że majowe wybory korespondencyjne mogą być zabójcze dla Polaków, a jednocześnie rozsyłał koperty do warszawiaków. Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba zaznaczył, że jest to „czysta hipokryzja”.

Włodarz stolicy, który obecnie kandyduje z ramienia Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski, wielokrotnie opowiadał się za przełożeniem głosowania. Twierdził, że koperty z pakietem wyborczym, które Poczta Polska miała dostarczyć obywatelom, będą zainfekowane. Tymczasem w pierwszym miesiącu epidemii pracownicy ratusza rozesłali blisko 82 tys. pism do warszawiaków, a otrzymali ponad 119 tys. kopert.

Część z nich dotyczyła m.in. decyzji podatkowych. Wiceminister klimatu, były stołeczny radny Jacek Ozdoba wskazał, że postawa Trzaskowskiego to przejaw hipokryzji.

– Mamy oficjalny spot niedawnej kandydatki Platformy Obywatelskiej, w którym określano „oni wybory, my życie”, więc co wybrał Rafał Trzaskowski? To czysta hipokryzja, która polega na tym, że jeżeli jest to list Rafała Trzaskowskiego, to jest dobrze. Jeśli to jest niepasujący model, który miał na celu przełożenie wyborów z uwagi na wymianę tak potraktowanej kandydatki, to widać, że Rafał Trzaskowski wykorzystuje sytuację jak marszałek Grodzki. Dzisiaj będą mówili co innego niż wczoraj tylko dlatego, że ta sytuacja im pasuje – powiedział Jacek Ozdoba.

Ustawa ws. organizacji wyborów prezydenckich jest wciąż w Senacie. Izba Wyższa Parlamentu po raz kolejny przedłuża pracę nad dokumentem.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że najprawdopodobniej ustawa będzie procedowana na posiedzeniu w przyszłym tygodniu.

 

RIRM

drukuj