fot. pixabay.com

J. Kumoch: Prezydent A. Duda rozmawiał z premier Danii o perspektywach przyznania Ukrainie statusu kandydata do UE

Perspektywy przyznania Ukrainie statusu kandydata do członkostwa w Unii Europejskiej były tematem rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z premier Danii, Mette Frederiksen – poinformował w czwartek szef Biura Polityki Międzynarodowej, Jakub Kumoch. Podkreślił, że Polska, Słowacja i inne kraje regionu prowadzą akcję na rzecz poparcia Ukrainy.

„Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premier Danii, Mette Frederiksen. Rozmowa dotyczyła perspektyw przyznania Ukrainie statusu kandydata do członkostwa w UE” – napisał w czwartek prezydencki minister na Twitterze.

Szef BPM podkreślił, że Polska, Słowacja i inne kraje naszego regionu prowadzą akcję na rzecz poparcia Ukrainy.

28 lutego prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał formalny wniosek o członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej.

W ubiegłą sobotę szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, spotkała się z Zełenskim w Kijowie. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim wniosku Ukrainy. Komisja Europejska ma wydać w tej sprawie wkrótce opinię, która będzie podstawą do dyskusji przywódców „27-ki” na szczycie UE w Brukseli, który odbędzie się w dniach 23-24 czerwca. Decyzja w tej sprawie będzie musiała być podjęta jednomyślnie przez państwa członkowskie.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl