J. Kopcińska o zatrzymaniu Frasyniuka: Bez względu na zasługi prawo jednakowe dla wszystkich

Bez względu na przeszłość i zasługi prawo jest jednakowe dla wszystkich, każdy powinien go przestrzegać – tak rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska odniosła się programie „Gość wiadomości” w TVP do sprawy zatrzymania w środę Władysława Frasyniuka.

Joanna Kopcińska pytana o to, czy Władysław Frasyniuk powinien być traktowany inaczej, niż pozostali obywatele stwierdziła, że wszyscy są równi wobec prawa.

„Nie wyobrażam sobie, żeby kogokolwiek traktować inaczej i każdy, kto ma wypełniać zapisy prawa i przestrzegać prawa musi to robić” – mówiła.

„Bez względu na przeszłość i zasługi prawo jest jednakowe dla wszystkich, tu nie ma wyjątków. Właśnie dlatego te osoby, które mają przeszłość, którą chcą się chwalić i powinny, tym bardziej muszą wręcz teraz świecić przykładem” – dodała rzeczniczka rządu.

Policja zatrzymała Władysława Frasyniuka w środę rano we Wrocławiu; prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przesłuchał go i postawił mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie, po czym ten jeden z najbardziej znanych opozycjonistów z czasów PRL został zwolniony do domu.

Wcześniej Władysław Frasyniuk dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze okręgowej, która chciała go przesłuchać w związku z incydentem, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie 10 czerwca 2017 r.

Jak informowała policja, zakłóciło ją kilkadziesiąt osób, które na Krakowskim Przedmieściu usiadły na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz uczestników obchodów przed Pałac Prezydencki. Wśród kontrmanifestantów, których usunęli policjanci, był m.in. Frasyniuk. Na początku lipca ubiegłego rok usłyszał on zarzut „przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl