[TYLKO U NAS] J. Kopcińska: Ze strony premiera nie było chwili zawahania, aby pomóc rodzinom górników z Zofiówki

W tym szczególnym wypadku, przy tak ciężkiej pracy, jaką wykonywało pięciu górników, którzy nie wrócili z szychty, nie było nawet chwili wahania ze strony premiera, aby pomóc rodzinom – powiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska, komentując decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o przyznaniu rent specjalnych dla rodzin pięciu górników, którzy zginęli w Kopalni Zofiówka.

O swojej decyzji szef rządu poinformował na Twitterze. [czytaj więcej]

„W wyniku tąpnięcia w Zofiówce na wieczną szychtę odeszło 5. górników. Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i ich bliskimi. Nic nie zastąpi im straty najbliższych. Podjąłem dziś decyzję o przyznaniu rent specjalnych dla rodzin zmarłych górników. Niech spoczywają w pokoju” – napisał premier.

Decyzja zapadła natychmiast po zakończeniu akcji ratunkowej – powiedziała Radiu Maryja rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

– Jest to konsekwencja wspierania rodzin przez premiera Mateusza Morawieckiego, a w tym szczególnym wypadku, przy tak ciężkiej pracy, jaką wykonywało pięciu górników, którzy nie wrócili z szychty, nie było nawet chwili wahania ze strony premiera, aby pomóc rodzinom, tym bardziej, że zostali w takiej sytuacji, gdzie ich najbliżsi, na których czekają, do nich nie wrócą – podkreśliła Joanna Kopcińska.  

Do tragicznego w skutkach wstrząsu w kopalni Zofiówka doszło 5 maja. Tego samego dnia rozpoczęła się akcja ratownicza, prowadzona w ekstremalnie trudnych warunkach.

Dziś Jastrzębska Spółka Węglowa podała, że ratownicy odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Było uwięzione pod jedną z konstrukcji w zniszczonym tąpnięciem chodniku. [czytaj więcej] 

RIRM

drukuj