fot. PAP/Roman Zawistowski

J. Kopcińska: Budujemy silną drużynę, która będzie ciężko pracowała budując silną Polskę

Budujemy silną drużynę, która będzie ciężko pracowała budując silną Polskę – powiedziała dziś rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Polityk odniosła się do decyzji Komitetu Politycznego partii o pierwszych i drugich miejsca na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

Wśród „jedynek” na listach w wyborach do europarlamentu są m.in. wicepremier Beata Szydło, Szef MSWiA Joachim Brudziński Minister Edukacji Anna Zalewska, wicemarszałek senatu Adam Bielan czy były szef MSZ Witold Waszczykowski.

Z kolei wśród „dwójek” znaleźli się m.in.: wiceminister kultury Jarosław Sellin, minister Beata Kempa czy Joanna Kopcińska. Rzecznik rządu wskazywała dziś w Sejmie na znaczenie decyzji Komitetu Politycznego PiS.

– Wskazanie do Parlamentu Europejskiego ministrów oraz najbliższych współpracowników premiera, pokazuje, jaką zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i Prawo i Sprawiedliwość przywiązują wagę do polityki europejskiej, która jest niezwykle ważnym wektorem dla polskiego rządu, ale również dla całej polskiej racji stanu – podkreśliła polityk.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja, a ich zarządzenie przez Prezydenta RP powinno nastąpić nie później niż 25 lutego. Wtedy oficjalnie rozpocznie się kampania wyborcza.

W tegorocznych eurowyborach Polacy wybiorą 52 przedstawicieli do PE w 13 okręgach wyborczych.

RIRM

drukuj