PAP/Wojtek Jargiło

J. Kaczyński: Wybory do PE są bardzo znaczące; są szansą na to, aby poczynić kroki w dobrą stronę

W tym roku wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo znaczące – są szansą na to, żeby było inaczej w UE i w Polsce, żeby poczynić znaczące kroki w dobrą stronę – mówił we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński w Lublinie. Zaapelował, aby wziąć udział w tych wyborach i poprzeć PiS.

„Przed nami wybory, które mają ogromne znaczenie (…), które są także pierwsza turą tego cyklu wyborczego, który zaczyna się właśnie teraz, a skończy się w 2020 r. wyborami prezydenckimi” – mówił Kaczyński podczas spotkania wyborczego. Jak dodał, „to jest bardzo ważny cykl, bo on zdecyduje o tym, jak dalej będzie rozwijała się Polska”, a także – jeśli chodzi o wybory do PE – Europa.

Jak wskazał, w tych wyborach zdecydujemy, czy UE „pozostanie taka jak teraz (…), czy też może będą jednak pewne zmiany, czy dojdzie do takiej sytuacji, w której te mechanizmy – które funkcjonowały dotąd, nie zawsze najlepsze, często bardzo mocno przeżarte biurokracją, a jednocześnie niewiele mające wspólnego z demokracją – zostaną przynajmniej częściowo skorygowane”.

Według prezesa PiS, „nie ma co liczyć na jakąś wielką zmianę, czy rewolucję”.

„Tej na pewno nie będzie, ale można liczyć na znaczące kroki w dobrą stronę” – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Z tego względu – jak podkreślił – naprawdę trzeba wziąć udział w wyborach do PE.

„Trzeba odrzucić przeświadczenie dość częste – a w szczególności częste wśród naszego elektoratu – że to tak naprawdę nie ma sensu” – podkreślił szef PiS. Kaczyński oświadczył, że w tym roku wybory do europarlamentu są bardzo znaczące.

„Stąd moja bardzo, bardzo serdeczna prośba o to, żeby przekonywać wszystkich, których się da przekonać, żeby po prostu poszli. Oczywiście chodzi o to, żeby poparli Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Przekonywał, że te wybory są szansą na to, żeby było inaczej w UE i w Polsce.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl