PAP/Roman Zawistowski

J. Kaczyński: potrzebujemy jak najliczniejszej, patriotycznej reprezentacji w PE

W Unii Europejskiej jeśli się chce i potrafi, można wiele rzeczy dla Polski zrobić; potrzebujemy jak najliczniejszej, patriotycznej reprezentacji w Parlamencie Europejskim – mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński w Wieluniu (Łódzkie).

Szef PiS zaznaczył, że „ciągle jesteśmy w drodze do tego, o czym pewnie wielu spośród nas myślało w momencie kiedy zmieniał się w Polsce ustrój, w momencie, w którym odzyskiwaliśmy wolność”.

„Bardzo wielu spośród nas wierzyło wtedy, że Polska stanie się pełnoprawnym członkiem wszystkich wielkich organizacji europejskich, ale że także poziom życia Polaków będzie taki jak w Zachodniej Europie, tej bogatszej Europie, tej która miała dużo więcej historycznego szczęścia niż Polska” – mówił Jarosław Kaczyński.

Jak dodał Polska miała gorsze szanse i teraz idziemy tą drogą, aby to wszystko nadrobić.

„Żeby tę stratę zniwelować, a następnie całkowicie zlikwidować” – powiedział lider PiS.

Podkreślił, że w tej perspektywie trzeba patrzeć na zbliżające się wybory.

„Na te pierwsze (europejskie) i na te drugie, które będą na jesieni (parlamentarne). Kiedyś gdzieś powiedziałem, że to są dwie tury jednych wyborów i to jest prawda. My musimy wygrać teraz także i dlatego, aby wygrać później, żeby wygrać na jesieni” – mówił lider PiS.

Według niego wybory europejskie mają też „swoje zupełnie autonomiczne znaczenie”.

„Po prostu jest rzeczą bardzo istotną ilu będzie naszych reprezentantów w Unii Europejskiej, w Parlamencie Europejskim no i oczywiście jacy oni będą” – mówił Jarosław Kaczyński.

„Bo to jest tak, że w Unii jeśli się chce i potrafi, to można wiele rzeczy załatwić (…) nam dobra, patriotyczna reprezentacja w PE, możliwie jak najliczniejsza jest potrzebna” – powiedział.

PAP/RIRM

drukuj