PAP/Radek Pietruszka

J. Kaczyński o związkach partnerskich: My się na takie eksperymenty nie zgadzamy

Nie zgadzamy się na takie eksperymenty jak związki partnerskie – powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że w wielu krajach na Zachodzie są legalne związki partnerskie. Natomiast w Polsce na szczęście jest zapora i ona się nazywa PiS – dodał.

Jarosław Kaczyński pytany był w piątek w TVP o związki partnerskie oraz o wypowiedzi polityków PO, według których ten temat wróci po wyborach do PE. Zdaniem prezesa PiS politycy Platformy oszukują opinię publiczną i wyborców.

„Bo rzeczywiście wiedzą, że bardzo wielu Polaków absolutnie tego rodzaju rozwiązań nie akceptuje. Nie chce o tym słyszeć. A z drugiej strony czują się zobowiązani z różnych powodów, także tych zewnętrznych, żeby takie rozwiązania wprowadzić” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

„I stąd to wszystko co czynią, bo to, co czynią nie jest w polskim interesie, to jest w interesie grupowym” – zaznaczył.

„To wynika z jakiś uwikłań ich także tych zewnętrznych. Często z jakiś ambicji dotyczących karier w UE, ale na pewno nie z interesu przeciętnego Polaka” – podkreślił prezes PiS.

Pytany, czy może to doprowadzić do adopcji dzieci przez takie pary, Kaczyński odpowiedział, że tak jest w wielu krajach na Zachodzie. Natomiast – jak mówił – „w Polsce na szczęście jest zapora i ona się nazywa PiS i rządy PiS”.

„My się na tego rodzaju eksperymenty nie zgadzamy. Tolerancja – tak, my jesteśmy tolerancyjni, także w tej sferze, ale afirmacja nie” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl