PAP/Radek Pietruszka

J. Kaczyński: Możliwa jest wygrana Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów

Możliwa jest wygrana Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów – ocenił w piątek na Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przyznał też, że do wygranej Dudy w pierwszej turze potrzebna jest mobilizacja wyborców.

Jarosław Kaczyński na pytanie naczelnego „Gazety Polskiej”, czy nie wierzy w wygraną prezydenta Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów odpowiedział: „Przy dużym wysiłku, dużym zaangażowaniu, mocnej wierze i silnej mobilizacji będziemy mieli zwycięstwo w pierwszej turze”.

Wyjaśnił, że szczególnie ważne dla zwycięstwa kandydata PiS-u jest mobilizacja wyborców we wschodniej części Polski, gdyż to „dało zwycięstwo w poprzednich wyborach”. Dlatego zaapelował do „wyborców na wschód od Wisły”, by poszli do wyborów.

Jarosław Kaczyński ocenił też, że w tych wyborach ma miejsce „spór o politykę społeczną”.

„My prowadzimy od pięciu lat bardzo aktywną politykę społeczną, którą można przeliczyć na dziesiątki miliardów złotych. Nasi przeciwnicy, a w szczególności Rafał Trzaskowski, próbują udawać, że też są za, ale wszystko co robili i mówili dotychczas wskazuje, że są przeciw” – powiedział Kaczyński.

„To nie jest tak, że tu nastąpiła jakaś zgoda. Są ci, którzy chcą polityki prospołecznej, chcą budować realną wspólnotę Polaków, gdzie ta wyciągnięta ręka jest wyciągnięta do wszystkich, a tamci chcą, by ta ręka była wyciągnięta tylko do pewnej grupy i była wyciągnięta w specyficzny sposób, tak by pozwolić wesprzeć (…) tych co okradali” – dodał lider PiS.

Jak dodał, jeżeli ktoś nie chce w Polsce rewolucji kulturalnej, która rozbije rodzinę i normalne stosunki społeczne oraz zakwestionuje funkcjonowanie naszego rodu i społeczeństwa to „musi popierać Andrzeja Dudę, a nie kogoś, kto w tę rewolucję jest zaangażowany”. W ocenie Kaczyńskiego osobą zaangażowaną w „rewolucję” jest kontrkandydat Dudy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl