J. K. Ardanowski: Trwają ostatnie ustalenia, ile z budżetu ma być przeznaczone na pomoc suszową

Trwają ostatnie ustalenia dotyczące tego, jaką kwotę trzeba z budżetu państwa przeznaczyć na pomoc suszową – poinformował podczas senackiej komisji minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że w środę spotyka się w tej sprawie z szefem KSRM Jackiem Sasinem. 

„Dzisiaj jest spotkanie organizowane przez szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów ministra Sasina, gdzie będziemy rozmawiali, o tym jakie kwoty są potrzebne na pomoc suszową” – powiedział Ardanowski.

Szef MRiRW w ubiegły czwartek w Sejmie przedstawił informację na temat tegorocznych skutków suszy. Jak mówił, wówczas z danych 1890 komisji szacujących starty w uprawach wynika, że dotkniętych suszą jest ponad 91 tys. gospodarstw rolnych.

„Na dzień dzisiejszy powierzchnia upraw (dotkniętych suszą – PAP) to 1 mln 558 tys. ha” – dodał. Wskazał, że ta wielkość, czyli areał upraw dotkniętych suszą wzrośnie o „kilkaset tysięcy hektarów”.

Ardanowski powiedział, że suszą, która spowodowała ponad 70 proc. strat w uprawach dotkniętych jest ok. 74 tys. ha.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl