J. Gowin: Nie zmienimy zdania ws. uchodźców

Niezależnie od stanowiska Komisji Europejskiej, nasz rząd nie zmieni postanowienia, aby chronić bezpieczeństwo Polakówpowiedział wczoraj w Toruniu wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Polityk odwiedził Radio Maryja.

Komisja ma jutro rozpocząć procedurę o naruszenie prawa Unii Europejskiej wobec krajów, które nie biorą udziału w unijnym programie relokacji uchodźców. Chodzi o Polskę, Węgry i Czechy. Wcześniej Komisja groziła karami finansowymi.

Do końca września Bruksela planowała przenieść z Włoch i Grecji 160 tys. uchodźców. Już wiadomo, że to się nie uda. Dotychczas rozlokowano jedynie 20 tys. osób – wskazał Jarosław Gowin.

Otwarcie granic Europy przed milionami emigrantów ekonomicznych z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki jest zagrożeniem kulturowym i bezpośrednim. Moim zdaniem rządy Europy Zachodniej ulegają jakiejś obłąkanej ideologii poprawności politycznej. My trzymamy się zdrowego rozsądku i naszych odwiecznych wartości. Polski rząd nie jest od tego, aby wykonywać polecenia eurokratów, ale by chronić bezpieczeństwo Polaków – podkreślił wicepremier.

Dziś unijny komisarz ds. migracji ma ogłosić comiesięczny raport na temat realizacji programu relokacji z Grecji i Włoch. Wcześniej groził on, że wobec krajów, które nie przystąpią do programu, Komisja Europejska podejmie kroki prawne.

We wrześniu 2015 r. rząd Premier Ewy Kopacz zgodził się na przyjęcie do Polski kilku tysięcy cudzoziemców. Obecne władze Polski deklarują, że nie przyjmą żadnego migranta. Wskazują tu m.in. na kwestie bezpieczeństwa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl