J. Gowin: Konflikt wokół budżetu ustalił hierarchię ważności opozycji

Liderzy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej wykorzystali konflikt wokół budżetu do ustalenia hierarchii ważności opozycji – powiedział wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jarosław Gowin na antenie Polskiego Radia podkreślił, że rząd dążył do porozumienia z opozycją i przyznał, że obóz rządowy powinien unikać otwierania frontów zbytecznych.

– Wydaje się, że pewna hierarchia rzeczywiście została ustalona, tzn. Platforma wyszła z tego konfliktu z wizerunkiem partii dużo poważniejszej niż Nowoczesna. Natomiast problem polega na tym, że Polska straciła – zaznaczył wicepremier.  

W Sejmie zebrał się klub Platformy Obywatelskiej, który ma na celu ustalenie działań ugrupowania na najbliższe tygodnie.

PO zawiesiła wczoraj protest w Sejmie. Domaga się odwołania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. PiS uważa, że to nieracjonalny wniosek, a wydarzenia ostatnich tygodni muszą skutkować m.in. zmianami w regulaminie.

Rozpoczęte w środę 34. posiedzenie Sejmu zostało przerwane do 25 stycznia.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl