fot. pixabay.com

Izraelskie czołgi ostrzelały pozycje Hamasu w Strefie Gazy

Izraelskie czołgi ostrzelały w nocy z wtorku na środę pozycje radykalnego Hamasu w południowej części Strefy Gazy; był to odwet za wcześniejszy ostrzał rakietowy Izraela z terytorium palestyńskiego – poinformowała izraelska armia.

Źródła bezpieczeństwa w Strefie Gazy, palestyńskiej enklawie kontrolowanej przez Hamas, potwierdziły co najmniej trzy izraelskie ostrzały w ciągu nocy.

Wcześniej, we wtorek wieczorem, Palestyńczycy wystrzelili ze Strefy Gazy rakietę na południowy Izrael.

Nie ma informacji o ofiarach tej wymiany ognia.

Hamas, zbrojny ruch islamistyczny sprawujący władzę w Strefie Gazy od 2007 roku, utrzymuje nieoficjalne zawieszenie broni z Izraelem. Organizacja zarzuca mu jednak, że nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, które obejmują między innymi złagodzenie blokady palestyńskiej enklawy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl