Izrael: Trzech żołnierzy zabitych w wybuchach pułapek w Strefie Gazy 

Trzej izraelscy żołnierze zginęli w środę w południowej części Strefy Gazy wskutek zdetonowania dwóch pułapek minowych w budynku, do którego weszli – poinformowała w Tel Awiwie wojskowa rzeczniczka.

Według niej eksplozje nastąpiły, gdy żołnierze chcieli spenetrować odkryty w budynku tunel. Ich śmierć zwiększyła do 56 liczbę izraelskich żołnierzy, którzy polegli w trakcie rozpoczętej 8 lipca operacji ofensywnej w Strefie Gazy. W rezultacie ofensywy oraz towarzyszących jej ataków lotniczych i ostrzału artyleryjskiego zostało zabitych ponad 1 300 Palestyńczyków.

Izrael deklaruje, że celem ofensywy jest zlikwidowanie tuneli, zbudowanych pod granicą Strefy Gazy na potrzeby zbrojnych wypadów na jego terytorium.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl