Izrael: Trzech Palestyńczyków zginęło w protestach w Strefie Gazy

Trzech Palestyńczyków zostało zastrzelonych przez izraelskich żołnierzy podczas piątkowych demonstracji na granicy Strefy Gazy z Izraelem – poinformowało palestyńskie ministerstwo zdrowia.

W czasie protestów zginęli 16-letni Mohamed al-Jahjouh, 28-letni Abdelaziz Abou Sharia oraz 40-letni Maher Yassine. Rannych zostało ponad 40 osób, w tym dwóch dziennikarzy i czterech pracowników zespołu medycznego.

Izraelska armia poinformowała, że w piątkowych demonstracjach wzięło udział około osiem tysięcb Palestyńczyków, którzy na drugą stronę granicy rzucali m.in. palącymi się oponami oraz innymi „urządzeniami zapalającymi”. Izrael podkreślił, że żołnierze otworzyli ogień „zgodnie z obowiązującymi procedurami operacyjnymi”.

Od marca Palestyńczycy protestują wzdłuż granicy z Izraelem, żądając zniesienia izraelskiej blokady ich terytorium i prawa do powrotu na tereny, z których kiedyś uciekli bądź z których ich wypędzono, gdy w 1948 r. powstało państwo Izrael.

Według palestyńskiego ministerstwa zdrowia od rozpoczęcia protestów izraelscy żołnierze zabili ponad 238 Palestyńczyków ze Strefy Gazy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl