fot. pixabay.com

Izrael dokonał ataku rakietowego na port w Latakii

Syryjskie państwowe media poinformowały dziś o izraelskim ataku rakietowym na port w Latakii nad Morzem Śródziemnym. Według mediów atak wyrządził „znaczne zniszczenia”. Izrael nie potwierdził informacji.

W rezultacie ataku zniszczona została fasada budynku szpitala, kilka budynków mieszkalnych i sklepów. Zapaliły się też kontenery w porcie – przekazały media.

Na zdjęciach przekazanych przez syryjską telewizję widać płomienie i dym w rejonie składowania kontenerów.

„Izraelska agresja spowodowała duże zniszczenia materialne, szacowanie strat jeszcze trwa” – głosi komunikat ministerstwa obrony Syrii.

Reuter zaznaczył, że Izrael często atakuje obiekty określane przez niego jako „cele irańskie” w Syrii, gdzie popierane przez Teheran ugrupowania, w tym libański Hezbollah, utrzymują znaczne siły wspierające reżim prezydenta Syrii, Baszara el-Asada.

Latakia to główny port handlowy Syrii. W odległości 20 km od Latakii znajduje się baza wojskowa Rosji, głównego sojusznika Baszara el-Asada.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl