Palestyńsko-izraelski rozejm

Minionej nocy nie doszło do żadnych nowych ataków ze Strefy Gazy na Izrael – poinformowała rzecznik izraelskiego wojska. Dodała, że Izrael również nie przeprowadzał w tym czasie ataków na palestyńską enklawę.

Żadne rakiety ani pociski moździerzowe nie zostały wystrzelone ze Strefy Gazy na Izrael w nocy z piątku na sobotę. Według rządzącego w Strefie Gazy ruchu Hamas, po północy zaczął tam obowiązywać palestyńsko-izraelski rozejm, który został wynegocjowany przy udziale dyplomacji egipskiej i przedstawicieli ONZ. Władze państwa żydowskiego nie potwierdziły jednak tej informacji. Oświadczenie Hamasu podano do publicznej wiadomości po wczorajszej serii nalotów bombowych sił izraelskich. Do ataków doszło na 60 pozycji celów w Strefie Gazy i trzy centra dowodzenia Hamasu. Zginęło czterech Palestyńczyków, w tym trzech bojowników Hamasu. Co najmniej 120 mieszkańców Strefy odniosło obrażenia – podały palestyńskie służby medyczne. Intensywne bombardowania Strefy Gazy zostały sprowokowane zastrzeleniem izraelskiego żołnierza pełniącego służbę na granicy ze Strefą. W marcu w Strefie Gazy rozpoczęły się protesty w ramach „Wielkiego Marszu Powrotu”. Nazwa nawiązuje do żądania Palestyńczyków umożliwienia im powrotu do domów znajdujących się na terytorium Izraela. Zostali z nich wygnani w 1948 r. W protestach zginęło już 140 Palestyńczyków, zastrzelonych przez izraelskie siły.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl