fot. flickr.com

ISIS wciąż działa w Europie

Islamscy terroryści nie zniknęli, tylko czekali na odpowiedni moment. Gdy cała Europa skupiona jest na walce z pandemią, zaatakowali najpierw we Francji, a następnie w Austrii. Spodziewane są kolejne ataki.

Tak zwane Państwo Islamskie przyznało się do ataku terrorystycznego w Austrii. ISIS opublikowało oświadczenie oraz nagranie zamachowca z Wiednia.

– W imię Boga przyrzekam wierność kalifowi muzułmanów, Abu Ibrahimowi, że będę słuchał i trzymał się wiary, w łatwych i trudnych czasach. Bóg jest wielki, Państwo Islamskie pozostanie, tego chce Bóg – powiedział zamachowiec z Wiednia, Abu Dagnah al-Albany.

W ataku w Wiedniu zginęły cztery osoby, a kilkanaście zostało rannych.

– Sprawca był uzbrojony w pas z materiałami wybuchowymi, który okazał się fałszywy. Miał przy sobie karabin szturmowy – poinformował minister spraw wewnętrznych Austrii, Karl Nehammer.

Do serii ataków terrorystycznych doszło w ubiegłym miesiącu także we Francji.

Ataków można było się spodziewać – zaznaczył profesor Krzysztof Kubiak z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

– Od początku pandemii nasza optyka nabrała wymiaru skoncentrowanego na jednym, dwóch zagadnieniach. Tak nie jest. Żaden z wielkich procesów stanowiących wyzwania dla bezpieczeństwa nie przestał istnieć – podkreślił prof. Krzysztof Kubiak.

Islamscy ekstremiści postanowili o tym przypomnieć.

– ISIS nie została rozbita, siatki islamistyczne w Europie funkcjonują nadal i w tej chwili mamy do czynienia ani nie z kolejną falą, ani nie z jakimś nadzwyczajnym zaktywizowaniem terrorystów, po prostu organizacje terrorystyczne działają zgodnie ze swoją logiką i tak zapewne działać będą dalej – wskazał prof. Krzysztof Kubiak.

Dżihadyści z Al-Kaidy zagrozili już prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi i wezwali wiernych do zabijania każdego, kto obrazi proroka Mahometa. W Wielkiej Brytanii, w obawie przed atakiem, podniesiono stopień zagrożenia terrorystycznego do poważnego, czyli czwartego w pięciostopniowej skali.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl