fot. PAP/Andrzej Lange

P. Rabiej do końca tygodnia musi przekazać prowadzone sprawy i załatwić formalności

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej traci stanowisko w stołecznym ratuszu. Taką decyzję podjął prezydent stolicy Rafał Trzaskowski po tym, gdy media ujawniły, że Paweł Rabiej, odpowiedzialny za zdrowie Warszawiaków, bez zgody wyjechał na urlop za granicę. Teraz były wiceprezydent ma czas do końca tygodnia, aby załatwić formalności i przekazać prowadzone przez siebie sprawy.

Paweł Rabiej jeszcze w sobotę w internetowym nagraniu przestrzegał.

– Sytuacja jest bardzo trudna i tym bardziej ponawiam apel, abyście Państwo nie ryzykowali swoim zdrowiem – mówił wiceprezydent Warszawy.

Po przebyciu choroby wywołanej koronawirusem Paweł Rabiej, który jest zadeklarowanym homoseksualistą, wyjechał na urlop za granicę, najprawdopodobniej do Grecji. Stołeczny ratusz nic o tym nie wiedział.

 „Przepraszam za zaistniałą sytuację. Nie miałem świadomości, że mój wniosek o wolne dni na rehabilitację po przejściu COVID-19 nie został w ubiegłym tygodniu zatwierdzony. To był mój błąd w systemie wniosków. W związku z tym będę jutro w Warszawie, w pracy – tłumaczył się Paweł Rabiej na Twitterze.

Takie zachowanie świadczy o braku odpowiedzialności za miasto – zaznaczył stołeczny radny, Filip Frąckowiak.

– Na początku pandemii prezydent Rafał Trzaskowski udał się na L4. Teraz były wiceprezydent odpowiedzialny za zdrowie w mieście udaje się na wakacje w środku pandemii – wskazał Filip Frąckowiak.

Rafał Trzaskowski zdecydował o zwolnieniu swojego zastępcy.

„W związku z tym, że wiceprezydent Paweł Rabiej odpowiedzialny w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy za obszar zdrowia w sytuacji epidemicznej udał się na urlop bez mojej wiedzy i zgody, podjąłem decyzję o jego dymisji” – oświadczył Rafał Trzaskowski.

Paweł Rabiej ma czas do końca tygodnia, aby załatwić formalności i przekazać prowadzone przez siebie sprawy. Jego obowiązki przejmie wiceprezydent Renata Kaznowska.

Dymisja powinna nastąpić dużo wcześniej – powiedziała poseł Magdalena Biejat z Lewicy.

– Wiele zaniedbań dot. dbania o ochronę zdrowia w Warszawie, która mu podlegała bezpośrednio, zdecydowanie kwalifikowały wiceprezydenta do dymisji – wskazała poseł Magdalena Biejat.

Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się, aby prezydent Warszawy powołał na swojego zastępcę specjalistę od zarządzania kryzysowego i służby zdrowia, a nie partyjnego nominata. Poseł Cezary Tomczyk z Platformy chwali Rafała Trzaskowskiego za szybką decyzję.

– Chciałbym, żeby takie standardy obowiązywały w rządzie. Jeżeli ktoś popełnia błąd, to nie ma zmiłuj w czasie pandemii – powiedział na antenie Radia Plus Cezary Tomczyk, przewodniczący parlamentarnego klubu Koalicji Obywatelskiej.

Afera związana z Pawłem Rabiejem może być poważnym obciążeniem dla Platformy Obywatelskiej i Rafała Trzaskowskiego – zauważył socjolog, Grzegorz Wiński.

– To jest karygodne, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że wiceprezydent Rabiej odpowiadał za ochronę zdrowia, za bezpieczeństwo życia mieszkańców Warszawy, a także za politykę społeczną, czyli za to wszystko, co się dzieje w domach pomocy społecznej – podkreślił Grzegorz Wiński. 

Rodzą się też pytania o nieodpowiedzialne zachowania prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który uczestniczył w manifestacjach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Prezydent Warszawy przebywa obecnie na kwarantannie.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl