fot. pixabay.com

Irak: silna eksplozja w bazie wojskowej w pobliżu Bagdadu

Silna eksplozja wstrząsnęła około północy w piątek bazą wojskową położoną na południe od stolicy Iraku – Bagdadu, w której zakwaterowani są żołnierze tzw. Ludowych Sił Mobilizacyjnych (PMF) i byli członkowie proirańskich ugrupowań paramilitarnych – poinformowały irackie służby bezpieczeństwa.

Według tych służb wybuch był rezultatem „ataku z powietrza”, ale dotychczas nie ustalono, kto go dokonał. Wybuch nie spowodował ofiar, a jedynie straty materialne.

Natomiast przedstawiciel irackiego ministerstwa spraw wewnętrznych, cytowany przez AFP, mówił, że „jedna osoba zginęła a osiem zostało rannych”.

Członkowie PMF poinformowali, że celem ataku było dowództwo ich sił w bazie Kaiso, w pobliżu miasta Iskandariya, odległego o ok. 50 km na południe od Bagdadu.

Przedstawiciele władz irackich dotychczas nie wypowiedzieli się na ten temat.

Ugrupowanie PMF początkowo zrzeszało rozmaite frakcje irackich sił zbrojnych, w tym proirańskich. Później zostało uznane przez rząd Iraku za część sił zbrojnych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl