fot. PAP/EPA

Korea Północna dokonała prób z głowicą bojową i nowym pociskiem przeciwlotniczym

Korea Płn. dokonała prób z głowicą bojową i nowym pociskiem przeciwlotniczym – poinformowała w sobotę północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

Według agencji powołującej się na źródła oficjalne dokonano testu z „superdużą” głowicą bojową przeznaczoną dla strategicznego pocisku manewrującego Hwasai-1 Ra-3. Dokonano także próbnego odpalenia nowego typu pocisku obrony powietrznej Pyoljjj-1-2.

KCNA podkreśliła, że testy nie miały związku z sytuacją w regionie.

Reuter zaznacza, że pocisk Hwasai-1 Ra-3 ma być przeznaczony do przenoszenia głowicy nuklearnej.

Korea Południowa, Japonia i USA, które często informują o większych testach rakietowych Pjongjangu, tym razem nie wspomniały o tych próbach.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl