fot. PAP/EPA

Irak: jedna osoba zginęła w kolejnych antyrządowych protestach

Irackie służby bezpieczeństwa zastrzeliły we wtorek jedną osobę podczas demonstracji, które miały miejsce w stolicy Bagdadzie – poinformowały miejscowe źródła policyjne. Rannych zostało 24 manifestantów, a także 23 policjantów.

Nieustające protesty Irakijczyków, które 29 listopada doprowadziły do dymisji premiera Adila Abd al-Mahdiego, nadal wstrząsają Irakiem i mają masowy charakter. W Bagdadzie i wielu innych miastach kraju wciąż wybuchają demonstracje przeciwko korupcji władz. Manifestanci domagają się od rządu działań w celu zmniejszenia bezrobocia i przywrócenia podstawowych usług takich jak służba zdrowia.

W demonstracjach, które trwają od 1 października, zginęło dotąd ok. 550 ich uczestników, podczas gdy ponad 9 tys. osób odniosło rany.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl