fot. wikipedia

Irak – Egzekucja 80 członków komisji wyborczej w Mosulu pod okupacją IS

Dżihadyści z Państwa Islamskiego  dokonali Egzekucji 80 członków komisji wyborczej w okupowanym przez nich od roku Mosulu, który jest drugim co do wielkości miastem Iraku. Wśród zabitych na podstawie specjalnie wydanej fatwy religijnej jest piętnaście kobiet.

Odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa z ramienia irackiej Demokratycznej Partii Kurdystanu Mohiedin al-Mazuri ogłosił w czwartek, że zwłoki pomordowanych zostały przewiezione tego dnia do kostnicy miejskiej w Mosulu.

Ofiarą egzekucji padli członkowie komisji, które działały podczas wyborów z kwietnia 2014 roku. Wszystkich aresztowano kilka dni temu.

W listopadzie ubiegłego roku Państwo Islamskie dokonało egzekucji dwóch kobiet, które kandydowały z Mosulu w zeszłorocznych wyborach: Ibtisam Ali Gergis i Miran Ghazi.

W październiku ekstremiści islamscy zabili inną kobietę, która kandydowała w wyborach – Iman Junes. Jej ciało wrzucili do studni przekształconej w zbiorowy grób.

W czerwcu 2014 roku Państwo Islamskie zagarnęło wielkie obszary prowincji Niniwa, Salah ad-Din i Dijala w północno-środkowym Iraku, a zarazem proklamowało kalifatem opanowane przez siebie terytoria w Iraku i Syrii.

PAP/RIRM

drukuj