Irak. 26 zabitych w atakach tzw. Państwa Islamskiego w Tikricie

Co najmniej 26 osób zginęło, a ponad 40 zostało rannych w nocy z wtorku na środę w atakach bojowników tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) w mieście Tikrit w środkowym Iraku – poinformowały źródła w irackich siłach bezpieczeństwa i źródła medyczne.

Wśród ofiar śmiertelnych jest 14 funkcjonariuszy policji.

Ataki przeprowadzono na punkt kontrolny policji oraz dom wysokiego rangą przedstawiciela lokalnych sił bezpieczeństwa, który zginął wraz z czworgiem członków swej rodziny.

Przebrani w policyjne mundury bojownicy ISIS wjechali do miasta policyjnym radiowozem – sprecyzował w rozmowie z agencją Reutera przedstawiciel miejscowych sił bezpieczeństwa. Atak został przeprowadzony przez około dziesięciu mężczyzn, w tym dwóch zamachowców samobójców.

Kamikadze zdetonowali ładunki wybuchowe, którymi byli opasani, gdy otoczyli ich policjanci. Trzech innych napastników zginęło w wymianie ognia. Z kolei pięciu napastników najprawdopodobniej się ukrywa.

Władze Tikritu ogłosiły w mieście godzinę policyjną. W środę rano słychać było jeszcze sporadyczne odgłosy strzelaniny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl