IPN zaprasza na konferencję nt. edycji dwudziestowiecznych źródeł historycznych

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Przyszłość i problemy edycji źródeł do historii XX wieku”. Wydarzenie odbędzie się 16 i 17 listopada w Warszawie.

W dniach 16-17 listopada 2023 r. na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28, Gmach Pomuzealny – Sala Kolumnowa), odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Przyszłość i problemy edycji źródeł do historii XX wieku”.

Konferencja dotyczyć będzie problematyki wydawania dokumentów dotyczących działalności służb polskich, sowieckich czy niemieckich w czasie II wojny światowej i czasów powojennych.

„Stanowić ma ona płaszczyznę do przedyskutowania kwestii, w jakiej formie i jakiego typu dokumenty wydawać, mając na uwadze obecne potrzeby czytelników, środowiska naukowego oraz rozwój narzędzi komunikacyjnych. Powinna ona dać również, na podstawie publikacji (i serii publikacji) ostatnich 20 lat, odpowiedzi na najważniejsze problemy edycji, a także umożliwić przedstawienie ważniejszych publikacji źródłowych, które się dotąd ukazały i ich krytyczną ocenę. W trakcie konferencji dyskutowane będą także perspektywy edytorstwa źródeł historycznych w przyszłości” – informują organizatorzy na swojej [stronie internetowej].

Wśród gości obecni będą eksperci z Polski, Ukrainy, Rumunii czy Stanów Zjednoczonych.

Osoby, które chcą wziąć udział w wydarzeniu (bez wygłaszania referatu), mogą zgłosić się mailowo na adres [email protected].

[więcej informacji]

Program konferencji zamieszczono poniżej.

Program międzynarodowej konferencji naukowej Przyszłość i problemy edycji źródeł do historii XX wieku

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl