fot. Shutterstock/konradkerker

Inwestycje w województwie zachodniopomorskim

To ostatnie dni prezydenckiej kampanii wyborczej. Lokalni politycy apelują o poparcie dla poszczególnych kandydatów. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z województwa zachodniopomorskiego przypomnieli, jakie inwestycje podjęto w regionie w ciągu ostatnich pięciu lat.

Gazociąg Baltic Pipe, bloki gazowe w elektrowni Dolna Odra, budowa tunelu w Świnoujściu, rozbudowa tamtejszego terminala LNG i pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście – to inwestycje, które zostały podjęte w ciągu ostatnich pięciu lat w województwie zachodniopomorskim.

 – Te inwestycje gospodarcze powodują, że województwo zachodniopomorskie staje się ważnym centrum nowoczesnych przedsiębiorstw i nowoczesnych technologii – powiedział poseł PiS Michał Jach.

Zupełnie inaczej było za czasów rządu koalicji PO-PSL i prezydentury Bronisława Komorowskiego – zaznaczył poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.

 – Pamiętamy, co stało się z projektem tunelu do Świnoujścia, który po prostu zniknął. Pamiętamy, jak ślimaczyła się budowa gazoportu – zaznaczył.

Obecny rząd inwestuje nie tylko w zachodnią część regionu, ale także we wschodnią ścianę województwa – podkreślił poseł Czesław Hoc.

 – Nie ma już wykluczenia komunikacyjnego części wschodniej województwa zachodniopomorskiego. Jest kolej dużej prędkości, jest Express Intercity Premium ze składami Pendolino aż do Kołobrzegu  – powiedział.

Rząd PiS nie tylko inwestował w rozwój regionu, ale także odtwarzał zlikwidowane komisariaty policji oraz realizował programy społeczne. Poseł Michał Jach wskazywał na dobre wyniki gospodarcze Polski, mimo epidemii koronawirusa.

– Najmniej spadnie nam PKB. To mówi Komisja Europejska. Tu nie można powiedzieć, że to PiS-owscy ekonomiści, tylko Komisja Europejska stwierdziła, że w całej Unii Europejskiej Polska będzie miała najniższy spadek PKB i to jest również zasługa prezydenta Andrzej Dudy i jego doskonałej współpracy z rządem – podkreślił poseł.

Jak mówili posłowie PiS, tylko współpraca z prezydentem Andrzejem Dudą pozwoli na kontynuację dalszych inwestycji. Podczas prezydentury Rafała Trzaskowskiego rządowe projekty będą blokowane.

TV Trwam News

drukuj