fot. flickr.com

Zachodniopomorskie: przerwano poszukiwania trzynastolatka w Bałtyku

W piątek wieczorem przerwano poszukiwania trzynastolatka, który wszedł do morza w Rewalu (Zachodniopomorskie). Wcześniej odnaleziono ciało 42-latka, najprawdopodobniej jego opiekuna.

Jak poinformował PAP kierownik Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie Łukasz Kamiński, patrol ratowników wodnych ma wznowić na plaży poszukiwania w sobotę rano.

W piątek przed godz. 19.00 służby otrzymały zgłoszenie o czterech potrzebujących pomocy osobach, które znajdowały się w wodzie – było to troje dzieci i jedna osoba dorosła. Dwojgu nastolatków – czternastoletniej dziewczynie i trzynastoletniemu chłopcu – udało się wydostać na brzeg. Poszukiwany był 42-latek, który najprawdopodobniej sprawował nad nimi opiekę, a także drugi trzynastoletni chłopiec.

Po godz. 21.00 płetwonurkowie ze straży pożarnej odnaleźli ciało mężczyzny.

W morzu w piątek panowały bardzo złe warunki: były wysokie fale, wiał silny wiatr, występowały prądy wsteczne, na całym wybrzeżu od godz. 14.00 wywieszona była czerwona flaga. Według ratowników poszukiwane osoby weszły do wody już po dyżurze ratowników wodnych.

Poszukiwania prowadzili, oprócz ratowników wodnych i strażaków, także policjanci i SAR. W Rewalu trwają czynności prokuratorskie z udziałem służb.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl