Inwestycje w oświacie – nowy program MEiN to wsparcie szkół niepublicznych

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło nowy program „Inwestycje w oświacie” dedykowany dla szkół i placówek niesamorządowych. Na jego realizacje zaplanowano sto milionów złotych.

W całym kraju jest ponad sześć tysięcy szkół i przedszkoli prowadzonych przez organizacje pozarządowe i stowarzyszenia.  Nie mogły one skorzystać ze środków na inwestycje w oświacie, które trafiły do samorządów w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji oraz Polskiego Ładu. Dlatego Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało dla placówek niepublicznych specjalny program.

– Dzięki porozumieniu z premierem z rezerwy celowej zostało skierowane około 100 mln zł, które mogą być wydatkowane przez placówki niesamorządowe na zakup nieruchomości, budynków, remonty, doposażenie budynków do potrzeb szkół czy przedszkoli – powiedział Dariusz Piontkowski, wiceszef resortu edukacji.

Wnioski w programie będą przyjmowane do końca października. Resort edukacji i nauki chce również zabezpieczyć finansowo wszystkie szkoły w Polsce w związku z rosnącymi cenami energii.

– Jesteśmy w trakcie rozmów o wysokości subwencji oświatowej i tam, we wnioskach Ministerstwa Edukacji i Nauki, wskazujemy m.in. na wzrastające ceny energii. I uważamy, że ten element powinien być uwzględniony przy ustalaniu wysokości subwencji – podsumował Dariusz Piontkowski.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada ministrów. Subwencja nie może być mniejsza niż w roku poprzednim.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl