fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Intensywny rok prezydenta Dudy

To był intensywny rok dla prezydenta RP Andrzeja Dudy. Głowa naszego państwa odbyła ponad 100 wizyt krajowych. Ponad 24 razy prezydent wyjeżdżał za granicę. Równie często gościł zagraniczne delegacje.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski powiedział, że był to bardzo dobry rok dla Polski i Polaków. Płace rosły dynamicznie, a polska gospodarka rozwijała się bardzo szybko.

W jego ocenie to, co jest ważne z punktu widzenia interesów Polski, jest dziś realizowane. W tym kontekście rzecznik prezydenta zwrócił uwagę na intensywność działań, jakie podejmował Andrzej Duda.

Ponad 100 wizyt krajowych, (…) 24 wizyty zagraniczne. To 25 wizyt zagranicznych przyjętych przez prezydenta w Polsce. To w końcu Rada Bezpieczeństwa ONZ i Zgromadzenie Ogólne ONZ. To bardzo ważna deklaracja podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę i prezydenta USA Donalda Trumpa o bezpieczeństwie nie tylko militarnym, ale także energetycznym Polski – wymieniał Błażej Spychalski.

Rzecznik prezydenta przypominał także, że w tym roku świętowaliśmy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Andrzej Duda wziął udział w wielu z wydarzeń wpisujących się w ten jubileusz. Kancelaria Prezydenta była też organizatorem lub współorganizatorem części uroczystości.

RIRM

drukuj