fot. PAP/Andrzej Wiktor

Inspekcja Weterynaryjna zaostrza protest

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej szykują głodówkę, kolejne blokady dróg oraz akcję mailingową. Inicjatorem akcji jest Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. Związkowcy domagają się przede wszystkim wzrostu płac. Wskazują, że cześć pracowników musi dorabiać na swoje utrzymanie.

Wśród postulatów jest też poprawa funkcjonowania Inspekcji Weterynaryjnej. W miniony piątek pracownicy inspekcji blokowali drogi w pięciu województwach. Na środę szykują kolną odsłonę protestu.

– 19 czerwca szykowane są kolejne blokady, między innymi w Warszawie. Później odbędą się kolejne akcje. W trakcie przygotowania jest akcja mailingowa – zadaj pytanie ministrowi, czyli wszyscy pracownicy wyślą zapytanie o informację publiczną do ministra rolnictwa. Mamy też wyznaczone miejsce na protest głodowy. Zobaczymy, co powie minister. Mamy już zaproszenie na 19 czerwca – mówi Dorota Osadców, sekretarz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

W miniony piątek – jak wskazuje Dorota Osadców – sejmowa Komisja Finansów dokonała przesunięcia niecałych 20 milionów zł na funkcjonowanie Inspekcji Weterynaryjnej. Zdaniem związkowców ta kwota jest niewystarczająca.

RIRM

drukuj