fot. pixabay.com

Indie: 38 osób zginęło od uderzeń piorunów

W ciągu ostatniej doby co najmniej 38 osób zginęło rażonych piorunami w dwóch indyjskich stanach, Radżastanie i Uttar Pradeś – poinformowały lokalne władze. Indyjscy meteorolodzy ostrzegają przed kolejnymi burzami w ciągu najbliższych dwóch dni.

W Radżastanie 11 osób zginęło od uderzenia pioruna w pobliżu zabytkowej wieży średniowiecznego Fortu Amber, położonego w okolicach Dźajpuru. Co najmniej 9 osób zginęło, a 20 zostało rannych w innych takich wypadkach – powiadomiła policja.

W niedzielę w Uttar Pradeś od piorunów zginęło co najmniej 18 osób, większość z nich była pracującymi w polu robotnikami rolnymi.

Władze obu stanów zapowiedziały pomoc finansową dla bliskich ofiar tych wypadków.

Wypadki śmiertelnych porażeń piorunami są częste w Indiach podczas trwającego od czerwca do września sezonu monsunowego, gdy przez kraj przechodzą gwałtowne burze i ulewy. W 2019 roku w ten sposób zginęło ponad 2900 osób.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl