Indie - zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay.com

Indie: 16-latka została zgwałcona przez 400 mężczyzn

Prosząca o datki na przystanku autobusowym, bezdomna 16-latka została zgwałcona przez co najmniej 400 mężczyzn. Przemocy seksualnej dopuścili się wobec niej także dwaj policjanci przyjmujący jej zeznania – poinformował w australijski portal news.com.au.

3 mężczyzn zostało aresztowanych po najtragiczniejszym w historii Indii przypadku przemocy seksualnej, jaki miał miejsce w dystrykcie Beed w stanie Maharashtra.

Sprawcy będą sądzeni m.in. na mocy ustawy o ochronie nieletnich przed przestępstwami seksualnymi – informuje India Today.

„Chcemy surowych działań przeciwko wszystkim winowajcom” – podkreśla działaczka na rzecz praw kobiet Yogita Bhayana.

Nastoletnia ofiara tłumaczy, że „kilkakrotnie udawała się na posterunek policji w Ambajogai, by złożyć skargę, ale funkcjonariusze nie podjęli żadnych działań przeciwko sprawcom gwałtów”. Dodaje, że zamiast ścigać przestępców, także policjanci dopuścili się wobec niej przemocy seksualnej.

Dziewczyna wyszła za mąż w wieku 13 lat. 33-letni mąż miał wykorzystywać ją seksualnie, a teściowie stosować przemoc fizyczną – jak wynika z oświadczenia policji cytowanego przez CNN. Nastolatka wróciła do domu ojca, który odmówił przyjęcia jej z powrotem pod rodzinny dach. Znalazła się na ulicy, bez środków do życia, dlatego prosiła przechodniów o datki.

W myśl kodeksu karnego Indii o gwałcie jest mowa „w przypadku stosunku seksualnego z osobami poniżej 18 roku życia – zarówno bez ich zgody, jak za ich aprobatą”. Statystyki z roku 2019 pokazują, że w społeczeństwie indyjskim dochodzi średnio do 88 gwałtów każdego dnia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl