Indie: coraz więcej chrześcijan

W Indiach jest coraz więcej chrześcijan. Największy przyrost liczby wyznawców Chrystusa odnotowano w trzech stanach: Ćhattisgarh, Dźharkhand i Orisa.

Warto przypomnieć, że przez ostatni z nich w 2008 r. przetoczyła się fala krwawych prześladowań, w których zginęło kilkuset chrześcijan, a dziesiątki tysięcy zostało zmuszonych do opuszczenia swych domów.

Dynamiczna ewangelizacja Orisy rozpoczęła się w 1981 roku. Chrześcijanie stanowili wówczas 9,4 proc. mieszkańców tego stanu, obecnie jest ich tam prawie 25 proc., a ich liczba stale rośnie.

W liczących ponad 1 mld 200 tys. mieszkańców Indiach jest obecnie prawie 28 mln chrześcijan. Najwięcej z nich mieszka właśnie w trzech wspomnianych wcześniej stanach. Co ciekawe, w niektórych regionach chrześcijan jest znacznie więcej niż hinduistów. Ma to miejsce np. w Ranchi, gdzie wyznawcy Chrystusa stanowią aż 80 proc. miejscowej populacji.

 

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl