fot. PAP/Tytus Żmijewski

IMGW ostrzega: Mroźna noc z obfitymi opadami śniegu

W nocy ze środy na czwartek będzie mroźnie od – 20 do – 7 st. Celsjusza. Są ostrzeżenia przed niską temperaturą w regionach północnych. Spadnie śnieg, intensywne opady na południu i na Pomorzu – powiedział PAP rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski.

Późnym wieczorem w środę na południowym wschodzie są możliwe jeszcze marznące opady deszczu. Będzie ślisko na Podkarpaciu i w Bieszczadach.

„W nocy jednak, tak jak w całym kraju, chwyci tam tęgi mróz” – ostrzegł rzecznik IMGW.

W całej Polsce w nocy ze środy na czwartek bardzo niskie temperatury. Są ostrzeżenia przed mrozem i zawiejami śnieżnymi m.in dla regionów północnych. – 20 st. C na Suwalszczyźnie i w większości północno-wschodnich regionów oraz kotlinach sudeckich, a także w wyższych partiach gór.

„W Zachodniopomorskiem ok. – 15 st. C. Południowo-zachodnie województwa z temperaturą od -12 do – 9 st. C. W centrum Polski ok. – 12, a w pasie od Małopolskiego do Lubelskiego ok. -7 st. C” – powiedział Grzegorz Walijewski.

Będzie padał śnieg. W nocy szczególnie intensywne opady wystąpią m.in. w południowych i południowo-wschodnich regionach Polski.

„Tam może spaść od 15 cm do 20 cm śniegu, w Bieszczadach nawet do 30 cm. Spore opady również na Pomorzu 15, 20 cm śniegu” – przewiduje rzecznik IMGW.

„Wiatr północny, na południu, szczególnie w górach oraz w północnej części Pomorskiego może powodować zawieje i zamiecie śnieżne” – podał Grzegorz Walijewski i ostrzegł, że na drogach całego kraju może być bardzo ślisko.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl