Jak przeciwdziałać ateizacji?

W Bydgoszczy odbył się I Kujawsko-Pomorski Kongres Katolików „STOP ATEIZACJI”.  Spotkanie, na które przybyło koło tysiąca osób, rozpoczęło się uroczystą Eucharystią w Bazylice Św. Wincentego à  Paulo. Mszy św. przewodniczył ks. bp Wiesław Mering – ordynariusz włocławski, przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

Wykład inauguracyjny pt.: „Gender – od tolerancji do totalitaryzmu” wygłosił ks. dr hab. Dariusz Oko – kierownik Katedry Filozofii Poznania Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

– Był to bardzo istotny wykład szczególnie dla społeczności lokalnej. Dzięki kongresowi może ona pozyskać wiedzę i argumenty, którymi będzie można tłumaczyć czym jest gender: dlaczego jest tak wielkim zagrożeniem, dlaczego niszczy rodzinę, dlaczego ateizm zagraża społeczeństwu, dlaczego takie trendy mogą doprowadzić do totalitaryzmu i eliminowania całych grup społecznych. Po wykładzie inauguracyjnym były panele dyskusyjne, w których uczestniczyli parlamentarzyści, w tym członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Podejmowaliśmy zagadnienia dotyczące bieżącej sytuacji, możliwości prawnych przeciwstawiania się ateizacji, czy też problemom zawiązanym z partiami politycznymi zasiadającymi w polskim Parlamencie. Poruszane były także kwestie dotyczące TV Trwam – powiedział pos. Bartosz Kownacki z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, organizator bydgoskiego Kongresu „STOP ATEIZACJI”.

Na zakończenie Kongresu wystosowano telegram do Ojca św. Franciszka.

– Wskazywaliśmy w telegramie na historię Polski, że jest ona od 966 roku związana z wiarą chrześcijańską. Dziś niestety jesteśmy w takiej sytuacji dziejowej, w której wiara jest atakowana, jest zagrożona. Tym samym zagrożona jest Polska, jej tożsamość narodowa. Jestem przekonany, że kongres przyniesie dobre owoce. Już dziś się mówi o kolejnych kongresach zarówno w poszczególnych województwach, jak również na terenie samego województwa kujawsko-pomorskiego – powiedział pos. Bartosz Kownacki.

Wypowiedź pos. Bartosza Kownackiego


Pobierz Pobierz

                                                      RIRM 

drukuj