„Holy Wins – Święty zwycięża”

Jak co roku w wielu miastach Polski w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych organizowane jest modlitewne spotkanie „Holy Wins – Święty zwycięża” – alternatywa dla okultystycznego „Halloween”.

W ramach „Holy Wins” czyli obchodów Wigilii Wszystkich Świętych, w Szkole Podstawowej nr 6 im. Antoniego Abrahama w Gdyni odbędzie się dziś Bal Wszystkich Świętych. Rozpocznie się o godz. 18:00, a zakończy o 20:00. Głównym celem spotkania jest promocja kultury chrześcijańskiej. Warto – szczególnie dziś, w cieniu zgubnych ideologii, mających na celu marginalizację wiary i wartości chrześcijańskich – pokazać, czym jest prawdziwe chrześcijaństwo.

– Pokazać naszą jakość życia, że katolik nie jest kimś smutnym, tylko jest uśmiechniętym, rozweselonym. Chodzi też o to, żeby pokazać, że śmierć nie jest jakąś zabawą, nie traktować jej tak – banalizując ją, tylko pokazać, że śmierć dla nas – katolików jest pewnym momentem przejścia, spotkania się z Chrystusem i ze swoimi przodkami, którzy też poprzez oczyszczenie w czyśćcu, trafiają do nieba. Chodzi o nawiązanie z nimi pewnego pomostu. Jest szansa, że dzieci podczas takiego balu, kiedy będą się bawić, dowiadywać się o świętych, kiedy będą ich chcieli naśladować, nawiążą taki pomost i zrozumieją na czym polega stawanie się świętym i czym jest też śmierć – powiedział ks. Radosław Belling, z  parafii św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu.

W programie spotkania przewidziano różnego rodzaju konkursy dla dzieci dotyczące znajomości świętych, rozgrywki sportowe, modlitwę, litanię do wszystkich świętych, a także zabawę przy dobrej muzyce – również chrześcijańskiej. Bal Wszystkich Świętych cieszy się ogromny zainteresowaniem – szczególnie wśród najmłodszych.

Inicjatywa cieszy nie tylko najmłodszych, ale także rodziców. Ich zdaniem to wspaniała alternatywa dla niebezpiecznego święta Halloween.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl