fot. PAP/EPA

Holenderskie miasto Zwolle wprowadza godzinę policyjną z obawy przed zamieszkami

Miasto Zwolle we wschodniej części Niderlandów wprowadziło w poniedziałek godzinę policyjną z obawy przed zamieszkami przeciwników walki z COVID-19. Mieszkańcy nie mogą opuszczać domów między  godziną 16.30 a 5.00 rano.

Burmistrz liczącego 130 tys. mieszkańców Zwolle zdecydował się na ten krok ze względu na sygnały o planowanych zamieszkach, do których miałoby dojść podczas zaplanowanej na wieczór demonstracji.

„Manifestacja nie była zarejestrowana” – powiedział stacji RTV Oost burmistrz Peter Snijders, dodając, że władze otrzymały sygnały, że protestujący planują wszczęcie awantur z policją.

Gmina zaapelowała do mieszkańców i przedsiębiorców, aby zabezpieczyli rowery, doniczki oraz ławki.

Przez weekend w wielu holenderskich miastach dochodziło do zamieszek, podczas których protestujący ścierali się z policją. Rozpoczęły się one w piątek w Rotterdamie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl