fot. https://pixabay.com

Holandia: w Hadze odbędzie się marsz milczenia ku czci zamordowanego Polaka

Marsz milczenia ku pamięci zamordowanego w ubiegłym tygodniu w Holandii Polaka odbędzie się w sobotę w Hadze. 39-latek został 18 października wepchnięty pod tramwaj.

Do tragedii doszło na Rijswijkse Landingslaan w dzielnicy Ypenburg w Hadze. Pod nadjeżdżający tramwaj został wepchnięty 39-letni mężczyzna. Prokuratura, w oparciu o zeznania świadków, twierdzi, iż zabójstwa dokonał 15-letni mieszkaniec Hagi. Został on tymczasowo aresztowany.

Początkowo media poinformowały jedynie, iż tragicznie zmarły mężczyzna to bezdomny Polak. Z informacji przyjaciół zamordowanego, których cytuje dziennik „De Telegraaf” wynika, iż Polak przyjechał do Niderlandów z Niemiec pod koniec września, aby „zbudować swoją przyszłość”.

„To nie jest normalne, co stało się z tym ciężko pracującym człowiekiem” – powiedział gazecie Bill Hoogenboom, który przyjaźnił się z tragicznie zmarłym.

W sobotę spod Ambasady RP w Hadze wyruszy marsz milczenia ku pamięci zabitego Polaka.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl