Holandia przyłączy się do ataków lotniczych na cele IS w Syrii

Holandia przyłączy się do ataków lotniczych prowadzonych przez międzynarodową koalicję na cele Państwa Islamskiego (IS) w Syrii. Parlament w Hadze zdecydowaną większością głosów zaaprobował w środę wieczorem decyzję rządu w tej sprawie.

Cztery samoloty bojowe typu F-16 holenderskich sił powietrznych mają najpóźniej w lipcu włączyć się do operacji w Syrii. Do tej pory holenderskie lotnictwo atakowało pozycje IS tylko w Iraku.

– Nasze samoloty będą atakować w Syrii przede wszystkim szlaki zaopatrzeniowe Państwa Islamskiego. Celem mogą być także instalacje naftowe – oświadczył holenderski rząd.

Z prośbą o udział w operacji w Syrii zwróciły się Holandii Stany Zjednoczone.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl