fot. PAP/EPA

Holandia: 35 osób aresztowanych podczas zamieszek w Rotterdamie

35 osób zatrzymała policja podczas zamieszek, jakie wybuchły w Rotterdamie po awansie Maroka do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze – poinformowała we wtorek późnym wieczorem holenderska policja.

W centrum Rotterdamu grupy kibiców, głównie arabskiego pochodzenia, odpalały petardy w kierunku oddziałów policji i przypadkowych przechodniów. Jeden z policjantów doznał uszkodzenia słuchu.

Niespokojnie było także w Amsterdamie. Interweniowała policja, która aresztowała dziesięć osób i nie wykluczyła kolejnych zatrzymań. Dziesięć osób aresztowano także w czasie zamieszek w Hadze.

Do starć policji z marokańskimi kibicami doszło we wtorek w stolicy Belgii, Brukseli. Policja użyła tam gazu łzawiącego i armatek wodnych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl