fot. PAP/EPA

Hiszpania: spotkanie ws. kryzysu w Katalonii

Premier Hiszpanii spotkał się z szefem autonomicznego rządu Katalonii. Politycy rozmawiali o zakończeniu kilkuletniego kryzysu dotyczącego niepodległości tego regionu.

Kryzys polityczny pomiędzy rządem Katalonii a rządem w Madrycie trwa już od kilku lat. Konflikt może rozwiązać specjalny zespół negocjacyjny, którego powstanie zapowiedziały władze Hiszpanii.

 „Wiemy, czego musimy bronić przy tym stole negocjacyjnym, nadal nie wiemy natomiast, co zaproponuje rząd w Madrycie” – mówił Quim Torra, szef autonomicznego rządu Katalonii.

Powiedział szef autonomicznego rządu Katalonii Kim Torra. Katalonia oczekuje niepodległości oraz wypuszczenia więźniów politycznych, skazanych za przeprowadzenie referendum niepodległościowego w 2017 roku. Hiszpański rząd chce na razie przywrócić obustronne relacje do stanu sprzed konfliktu.

 „Bilans ostatniej dekady jest godny pożałowania. Nikt nie wygrał na tym konflikcie, przegraliśmy wszyscy, nikt nie może czuć się dumny z obecnej sytuacji” – zaznaczył Pedro Sanchez, premier Hiszpanii.

Tuż po spotkaniu obu polityków kataloński parlament przyjął deklarację o dążeniu do samostanowienia. Jednym z jej zapisów jest organizacja kolejnego referendum niepodległościowego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl