fot. PAP/EPA/Jesus Diges

Hiszpania: podczas ostatniej doby spłonęło ponad 20 tys. ha lasów

Od czwartku w Hiszpanii spłonęło ponad 20 tys. hektarów lasów. Żywioł jest trudny do opanowania z powodu utrzymujących się na większości terytorium tego kraju wysokich temperatur powietrza.

Według szacunków hiszpańskiej obrony cywilnej w piątek po południu pożary występowały w blisko połowie z 17 wspólnot autonomicznych tego kraju.

Najbardziej dotknięte żywiołem są regiony Katalonii, Galicji oraz Kastylii i Leonu, na północy kraju, gdzie do piątkowego popołudnia konieczna była ewakuacja około 300 osób.

Z informacji hiszpańskich służb wynika, że największym w piątek pożarem jest kataklizm w masywie górskim Sierra de la Culebra, koło północno-zachodniej granicy z Portugalią. Spłonęło tam już ponad 9 tys. hektarów lasu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl