fot. PAP/EPA

Hiszpania: około tysiąc afrykańskich migrantów szturmowało przejście do Ceuty na północy Maroka

Około tysiąc imigrantów z krajów subsaharyjskich szturmowało w piątek płot graniczny w hiszpańskim mieście autonomicznym na północy Maroka – Ceucie. Ponad 400 osób zostało zatrzymanych, a 80 odniosło rany, w tym 50 policjantów marokańskich – podała w sobotę hiszpańska policja.

Na udostępnionym przez hiszpańskie media filmie widać, jak tłumy imigrantów próbują sforsować podwójne ogrodzenie, aby przedostać się na terytorium Hiszpanii.

To jedna z największych prób masowego przedarcia się afrykańskich migrantów do hiszpańskiej enklawy na północy Maroka w ciągu ostatnich miesięcy – podały źródła hiszpańskiej Gwardii Cywilnej.

Według marokańskich służb granicznych, migranci stosowali przemoc i byli wyposażeni w białą broń. Interweniująca policja użyła materiałów do tłumienia zamieszek. W akcji służb granicznych pomógł śmigłowiec.

Uniemożliwienie próby masowego przedarcia się nielegalnych migrantów afrykańskich przez granicę w Ceucie było możliwe dzięki szybkiej i skutecznej akcji Królewskiej żandarmerii marokańskiej – podkreśliły źródła Gwardii Cywilnej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl