fot. PAP/EPA

Hiszpania: na rzece Duero trwają poszukiwania krokodyla ważącego 250 kg

Zespół kilkunastu policjantów i biologów prowadzi od kilku dni poszukiwania krokodyla w rzece Duero, w północno-zachodniej Hiszpanii. Ważące 250 kg zwierzę jest według ekspertów bardzo agresywne.

W rozmowie z lokalnymi mediami członkowie ekipy poszukiwawczej wyjaśnili, że zwierzę zostało wypuszczone lub uciekło „jakiś czas temu” jednemu z hodowców. Stwierdzili, że wraz z rozpoczętą akcją sprawdzania pogłosek o krokodylu w hiszpańskiej rzece potwierdził się „najgorszy scenariusz”.

Dziennik „Diario de Valladolid” ujawnił w poniedziałek, że potwierdzeniem obecności krokodyla żerującego w rejonie rzeki Duero i jej dopływu Pisuergi są znajdowane na brzegach resztki ryb, na których widać ślady zębów dużego gada.

Z ustaleń hiszpańskiej gazety wynika, że pływający w Duero gatunek to krokodyl nilowy, drugi z największych na świecie gadów. Eksperci wskazują, że długość ciała poszukiwanego okazu dochodzi do dwóch metrów.

Gad, który został zaobserwowany pod koniec maja w hiszpańskiej rzece, potrafi pokonywać duże dystanse. Widziany był już w rejonie miast Simancas oraz Tordesillas, które dzieli dystans 20 km. Według biologów krokodyl kieruje się w kierunku granicy z Portugalią.

Informacje o groźnym gadzie żyjącym w Duero dotarły już do Portugalii. Niektórzy internauci obawiają się, że krokodyl może niepostrzeżenie przedostać się z nurtem rzeki na portugalską stronę.

Dziennik „Observador” twierdzi, że wiara w skuteczność zakładanych przez hiszpańskich biologów pułapek może okazać się złudna, a krokodyl skutecznie ukrywać się w rzece mimo rozmaitych przynęt. Portugalski dziennik przypomina bowiem, że krokodyl nilowy potrafi nie jeść przez cały rok.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl