fot. pixabay.com

Hiszpania: Imigranci wdarli się do Melilli; pięciu żandarmów zostało rannych

Pięciu funkcjonariuszy żandarmerii Hiszpanii zostało rannych podczas poniedziałkowego wdarcia się imigrantów do Melilli, enklawy tego kraju w Afryce Północnej. Próbę sforsowania płotów granicznych od strony Maroka podjęło ponad 200 osób.

Jak podało hiszpańskie radio Cadena Ser, w poniedziałek po południu policja w Melilli potwierdziła, że do enklawy udało się dostać 119 nielegalnym imigrantom z Afryki.

Według relacji świadków część przybyszów zaatakowała pilnujących granicy żandarmów, w efekcie czego rannych zostało pięciu funkcjonariuszy.

Do szpitala trafił także jeden z nielegalnych imigrantów, który odniósł obrażenia, gdy przedostawał się przez ogrodzenie na granicy.

Z informacji władz Melilli wynika, że większość przybyszów stanowią pochodzący z Sahary Zachodniej obywatele Maroka. Po południu zostali oni skierowani do ośrodka dla uchodźców w celu odbycia obowiązkowej kwarantanny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl