fot. PAP/Artur Reszko

Henryk Kowalczyk przewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych

Poseł Henryk Kowalczyk z Prawa i sprawiedliwości został wybrany przewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Podczas pierwszego posiedzenia tej komisji wybrano też pięciu jej wiceprzewodniczących – trzech z PiS i dwóch z Koalicji Obywatelskiej.

Henryk Kowalczyk w ustępującym rządzie pełnił funkcję ministra środowiska. Był posłem V, VI, VII i VIII kadencji. Tuż po wyborze na szefa komisji zapewnił, że będzie chciał wykorzystać swoje doświadczenie w pracach tego gremium.

– Postaram się wykorzystać swoje doświadczenie z kilku kadencji w pracy tej komisji do sprawnego prowadzenia obrad. Komisja finansów publicznych jest jedną z najbardziej zapracowanych komisji. Chcielibyśmy, aby ta praca była pracą bardzo merytoryczną i aby to, co będziemy opracowywali, było z pożytkiem dla Polski, dla jej finansów. Ze względu na to, że posiedzeń tej komisji będzie dużo, chciałbym, żeby występowała samodyscyplina czasowa – wskazał Henryk Kowalczyk.

Zastępcami przewodniczącego komisji finansów zostali jednogłośnie wybrani: Krystyna Skowrońska oraz Izabela Leszczyna z KO, a także posłowie PiS-u Gabriela Masłowska, Tadeusz Cymański i Andrzej Kosztowniak.

Komisja Finansów Publicznych zajmuje się między innymi sprawami systemu pieniężnego, kredytowego i podatkowego, płac i dochodów, budżetu oraz planów finansowych państwa.

RIRM

drukuj