Handel długami PSL

Doszło do handlu długami Klubu Parlamentarnego PSL – stwierdziła poseł Jadwiga Wiśniewka z PiS. Posłanka w ten sposób odniosła się do wydłużenia przez Ministerstwo Finansów terminu spłaty zadłużenia ludowców.  Chodzi o ponad 20 mln zł.

Nastąpiło to w czasie kiedy Jacek Rostowski, szef resortu finansów zostanie oficjalnie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogłoszony wicepremierem.

Jadwiga Wiśniewska przypomina, że jeszcze przed rekonstrukcją rządu Janusz  Piechociński zapowiadał, że nie będzie kolejnego wiceprezesa Rady Ministrów. Premier Donald Tusk w ten sposób pokazał, że nie liczy się z szefem ludowców.

Może rodzić się przekonanie, że był to tzw. handel, coś za coś, żeby za bardzo PSL nie podnosiło głosu, w związku z powołaniem nowego wicepremiera. To tutaj Rostowski rozkłada wspaniałomyślnie długi, aż na sześć lat PSL. Szkoda, że rząd PO-PSL nie troszczy się tak o polskie rodziny i dzieci z których co trzecie żyje w biedzie – zaakcentowała poseł PiS.

Politycy PSL chcieli rozłożenia swojego długu na 10 lat. Dodatkowo wnioskowali o umorzenie odsetek. Zapowiadają, że ponowią ten wniosek.

Przed wyborami w 2001 roku PSL gromadził środki na kampanie na rachunku partyjnym a nie specjalnym koncie wyborczym. Dlatego PKW odrzuciła sprawozdanie finansowe partii i nakazał zwrócenie środków.

 

Wypowiedź poseł Jadwigi Wiśniewskiej:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj