Hakerzy sprawdzą zabezpieczenia portali Pentagonu

Pentagon zapowiedział, że zaprosi w przyszłym miesiącu sprawdzonych hakerów z zewnątrz do przetestowania bezpieczeństwa niektórych portali internetowych ministerstwa obrony USA w ramach pilotażowego projektu, pierwszego tego rodzaju.

Projekt „Zhakować Pentagon”, mający na celu wykrycie ewentualnych luk w zabezpieczeniach sieci komputerowych zanim wykorzystają je wrodzy hakerzy, wzoruje się na podobnych przedsięwzięciach organizowanych przez wielkie korporacje amerykańskie.

– Jestem przekonany, że ta nowatorska inicjatywa wzmocni naszą cyfrową obronę i ostatecznie poprawi nasze bezpieczeństwo narodowe- podkreślił minister obrony Ash Carter w oświadczeniu z informacją o tym pilotażowym projekcie.

Pentagon oczekuje, iż do udziału w tym projekcie zgłoszą się tysiące specjalistów. Szczegóły i zasady „hakowania Pentagonu” są jeszcze opracowywane, ale wiadomo już, że przewidziano nagrody finansowe.

Uczestnicy projektu muszą być obywatelami USA, będą się musieli zarejestrować i poddać weryfikacji. Pentagon zastrzegł, że testowane będą zabezpieczenia tylko jego publicznie dostępnych portali. Przynajmniej w pierwszej fazie wykluczone będą wewnętrzne sieci komputerowe i kluczowe programy zbrojeniowe.

PAP/RIRM

drukuj